logo
baner

Stefania Jabłońska, Dorota Kwiecień, Joanna Jagusztyn, Magdalena Falkiewicz

photo

Studentki architektury wnętrz i wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie wszystkie pracują nad  dyplomami magisterskimi.

 

Każda z osobna zajmuje się inną dziedziną designu; począwszy od wystawiennictwa i scenografii, przez mebel i wnętrza, aż po wzornictwo przemysłowe. Inspiracji do swoich działań szukają w modzie, sztuce, zarówno wysokiej jak i masowej, przestrzeni miejskiej czy tradycji ludowej. Niezależnie od obszaru zainteresowań, starają się tworzyć w duchu ekologii i projektowania zrównoważonego.

 

Ich drogi projektowe skrzyżowały się w momencie pojawienia się potrzeby nadania nowego życia zużytym i nieprzydatnym przedmiotom. Efektem tej współpracy są dwa projekty. Pierwszy z nich to wieszak „HiHeels” o lekkim charakterze surrealistycznej rzeźby z damskich obcasów. Drugi natomiast to „Please, sit down on the floor” – praktyczne siedzisko z niepraktycznych odpadków remontowo-warsztatowych. Wśród autorek są laureatki stypendium Rektora ASP i programu stypendialnego ERASMUS, uczestniczki Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz INAW i wystaw pokonkursowych o charakterze zarówno lokalnym, jak i ogólnopolskim.


magda.falkiewicz@op.pl