logo
baner

Kaśka Barc – Kreatywna Kasia

photo

Pasjonatka upcyklingu, działaczka społeczna, projektantka, blogerka. Mieszka w Warszawie, działa w całej Polsce.

Studiuje Philosophy of Being, Cognition and Value na Uniwersytecie Warszawskim, równolegle zgłębiając tajniki złotnictwa.

Jej prace prezentowano na wystawie projektów recyklingowych w ramach poznańskich targów Poleko (2012).


Katarzyna Barc w sieci jest znana, jako Kreatywna Kasia. Prowadzi blog Kreatywna Strefa Kasi, konstruuje liczne tutoriale, współpracuje z portalami o tematyce DIY.
Surowcem i inspiracją są dla niej głównie odpady wytwarzane w gospodarstwie domowym. Jej projekty powstają pod wpływem porozumienia z przedmiotem oraz zapotrzebowania otoczenia. Odkrywa nowe formy i zastosowanie dla popularnych materiałów, jej działania recyklingowe wynikają z niechęci do marnotrawstwa. Temat recyklingu i upcyklingu interesuje ją także z punktu widzenia twórców systemu przetwarzania w Polsce, rozwiązań technologicznych oraz zastosowania w designie.


Tworzy głównie biżuterię z takich surowców, jak elektroodpady, opakowania, makulatura, czy zwielokrotnione elementy niepotrzebnych przedmiotów (np. kolekcjonerskie figurki dla dzieci). Ma na koncie także upcyklingowe projekty mebli, takie jak stolik z bębna od pralki.
W ramach Projektu aRRRt współtworzyła z Katarzyną Fijałkowską demonstracyjne recyklingowe meble dla Biblioteki Krasińskich (2012).
Prowadzi liczne warsztaty o tematyce upcyklingu. Najświeższa inicjatywa to Mini Warsztaty Upcyklingowektóre mają na celu popularyzację domowego upcyklingu, demonstrację sposobów przetwarzania oraz odkrywanie własnej kreatywności przez uczestników.


Identyfikuje się ze stwierdzeniem, że w dobrze zorganizowanej gospodarce "śmieciowej" wytwarzamy surowce, a nie produkujemy odpady.


www.kreatywnakasia.pl