logo
baner

Patrycja Pyzalska, Aleksandra Grabara – Padupadu

photo

Architektoniczny kolektyw projektowy ze słabością do manualnych prac twórczych. Grupę tworzą rodowite ślązaczki, wielbicielki lokalnych przestrzeni – co starają się odzwierciedlić w swojej twórczości. Na co dzień zajmują się architekturą, ostatnio również projektowaniem mebli. Inspiracją do stworzenia serii elementów wyposażenia wnętrz „ta rura” była wizyta w starej, kończącej swą działalność, fabryce papieru. Fragment zanikającej industrialnej manufaktury został uwieczniony jako główny element składowy mebli.


Patrycja Pyzalska jest absolwentką uczelni artystycznej, obecnie sama dzieli się swą wiedzą z młodymi projektantami wnętrz. Pasjonatka architektury i sztuki, od lat zajmuje się projektowaniem architektury wnętrz i mebli a także Visual merchandisingiem. W swojej działalności stara się podejmować próby aktywizacji społecznej na Śląsku i promować lokalne tradycje.


Aleksandra Grabara obecnie oddana jest przede wszystkim architekturze i ceramice artystycznej, posiada także doświadczenie w zakresie projektowania graficznego. Jest aktywnym poszukiwaczem inspirujących form i faktur, zarówno w przestrzeniach miejskich, jak i wysoko ponad poziomem morza.


www.pppracownia.pl