logo
baner

Michał WAWRZYNIAK

photo


Pochodzi z miejscowości Gościejowice w województwie opolskim, gdzie znajduje się jego pracownia rzeźbiarska. Wraz z rodziną mieszka w Opolu. Ukończył studia z psychologii i pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim.

Od kiedy pamięta zajmuje się sztuką. Jako artysta jest samoukiem.
W zakresie sztuk wizualnych najpierw tworzył instrumenty z różnych przedmiotów recyklingowych i następnie zajął się rzeźbieniem.

Początkowo robił postacie lalkowe (roboty) do projektu “teatr w walizce”. Ta praca otworzyła mu drogę do rozwoju pasji. Obecnie uprawia rzeźbę "wielomedialną" - co jest jego autorską nazwą tej upcyclingowej techniki. Stosuje metaloplastykę, rzeźbi w glinie, klei i skręca, spawa. Posługuje się różnymi tworzywami: metalem, gumą, ceramiką, szkłem, kamieniem, tworzywami sztucznymi, skórą, muszlami nadmorskimi itp. Łączy przetworzone resztki starych przedmiotów użytkowych z tymi, które wykona własnoręcznie. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz uczestnikiem licznych imprez artystycznych i targów sztuki. Wawrzyniak również maluje na płótnie i papierze, tworzy asamblaże oraz współpracuje muzycznie, aktorsko i scenograficznie z „Teatrem Jednego Wiersza” z Opola, a wraz z przyjaciółmi z Opola tworzy muzyczny projekt „Acoustic Sun Band”.

www.facebook.com/wawrzyniakmichalart/community/

photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo