logo
baner

Dorota GŁUSZEK

photo


Psycholog z wykształcenia. Pracowała jako wykładowca akademicki, prowadziła warsztaty i szkolenia psychologiczne. Przez blisko 10 lat pracowała jako fotograf prowadząc własną pracownię.

Jest designerem samoukiem. Obecnie pod marką HANATA, projektuje i wykonuje autorskie klosze oraz lampy w plastiku HDPE pozyskanego z odpadów – plastikowych baniaków na płyny przemysłowe. W swojej pracy inspiracje czerpie z nurtu art nouveau, art deco czy nowojorskiego moderne. Inspiruje się naturą, kształtami organicznymi, roślinami, morzem i wszystkim co morskie.

Mleczny plastik HPDE, materiał z którego tworzy lampy i klosze zafascynował ją swoją plastycznością i tym jak pięknie rozprasza światło. Kolekcja dwupoziomowych lamp wiszących, opartych na okręgach jest wykonana w całości ręcznie. Wycięte części mają wygładzone krawędzie i są delikatnie zmatowione, co nadaje im charakterystycznego efektu płótna, plastik zyskuje niezwykle ciekawą fakturę, przypominającą materiał. Części lampy połączone są za pomocą cienkiego, mosiężnego drucika. Łączenia są dodatkowo zabezpieczone żywicą epoksydową.

www.hanata.pl

photo
photo