logo
baner

Barbara TURSKA-KNYZIAK

photo


Graficzka i ilustratorka, pasjonatka projektowania zrównoważonego, miłośniczka natury i weganka. Specjalizuje się w oryginalnych, unikatowych i nowoczesnych abażurach z recyklingowanego papieru.

BARBÓRKA DESIGN to marka, która powstała z fascynacji prostym kształtem, ciekawą formą, naturalnym materiałem i niebanalnymi rozwiązaniami. FILOZOFIA MARKI opiera się na projektowaniu i ręcznym wytwarzaniu pięknych i użytecznych przedmiotów w zgodzie z naturą. Wszystkie produkty wykonane są z naturalnych materiałów, które ulegają recyklingowi. Tworzywo, jakim jest papier z czasopism to doskonałe połączenie szlachetności, jaką posiada w sobie dobrej jakości papier z myśleniem o przyszłości, ponieważ papier ten wykorzystany zostaje powtórnie. Technika, w jakiej wykonywane są abażury zainspirowana została tradycyjnym rzemiosłem plecionkarskim.

Wszystkie swoje lampy wykonuję sama. Najpierw jest pomysł. Następnie powstaje projekt. Mam dużo pomysłów, z części rezygnuję albo odkładam na później, nie wszystkie przechodzą do etapu realizacji. Następny etap pracy to wykonanie prototypu. Tu jeszcze wszystko może się zmienić. Projekt zostaje ulepszony lub przerobiony, ale nie zawsze. Zdarza się, że wszystko jest dobrze i zostaje jak na rysunku.

„Dobieram odpowiedni rodzaj papieru, kolor. Pracuję najczęściej z papierem z czasopism kolorowych, jest wystarczająco miękki i niełamliwy, dobrej jakości, lekko satynowany, nie będzie tracił koloru, żółknął. Papier tnę na paski, wybieram te, których kolor mi odpowiada lub maluję je na wybrany kolor i wykonuję cieniutkie rureczki. Z gotowych rurek wyplatam kształt abażuru. Tak wykonany prototyp lampy lakieruję kilkakrotnie i zawieszam. Przyglądam się jak wygląda, czy trzeba coś zmienić, poprawić. Obserwuję jakie daje światło, jak się prezentuje. Testuję. Teraz już tylko sesja fotograficzna i lampa trafia do sprzedaży, a potem do nowego właściciela. Prototyp zostaje w pracowni. Każda lampa, którą sprzedaję wykonywana jest na zamówienie. Każda jest unikatowa, nie ma dwóch identycznych. Wszystkie wykonuję bardzo starannie i z dbałością o szczegóły. To ważne, bo właśnie po detalach i wykonaniu poznaje się jakość produktu. Dbam o to, aby moje lampy były wysokiej jakości, piękne i trwałe."

https://www.facebook.com/barbara.turskaknyziak

photo
photo
photo
photo