pl | en

Zapraszamy na wystawę do katowickiego Ronda Sztuki

Od 7 do 20 maja podczas wystawy w Galerii Rondo Sztuki będzie można podziwiać dzieła najciekawszych polskich upcyklerów.
Do wystawy zostały wybrane prace z grupy blisko siedemdziesięciu twórców i zespołów, którzy zgłosili chęć zaprezentowania swojej twórczości.
Ich realizacje to upcykling w czystej postaci
i w niebanalnej formie. Nie zabrakło nowych, zaskakujących pomysłów i niekonwencjonalnych zestawień. Nie bez znaczenia przy wyborze prac na wystawę były użyte do ich produkcji materiały – śmieci i odpady technologiczne, a przy tym ograniczenie wykorzystywania nowych elementów do minimum.


Wśród projektów zobaczymy m.in. biomorficzne struktury Tomasza Wójcika i Mai Gralak z Wytwórni 21, fotel z plastikowej beczki Roberta Pludry i Jakuba Sobiepanka, czy fotel ze starej budki telefonicznej zespołu Cable Power Team. Do interakcji z dziełem sztuki zachęcać będą iluzoryczne intalacje Aleksandry Zaorskiej, wykonane z odpadów technologicznych. Obok pełnych kolorów obrazów-kolaży, jakie ze zużytych materiałów biurowych tworzy Robert Dudek, zobaczymy też nowe życie neonów według projektu Aleksandry Munzar z Dolce Luce, torebki z reklamówek Patki Smirnow, koszyki z makulatury Ewy Michalskiej, czy ubranka na pieska Konstancji Z. Tanjga. A ponadto wiele pomysłów na upcyklingowe lampy, meble, biżuterię i inne nowe wcielenia starych rzeczy.      


Pełna lista Twórców w zakładce Wystawa.