pl | en

Wzory - Warszawskie Targi Designu

W przedostatnią sobotę maja weźmiemy udział w trzeciej już edycji Warszawskich Targów Designu WZORY, w Praskiej Drukarni w Warszawie.


Surowa, postindustrialna przestrzeń dawnych zakładów graficznych o powierzchni 5000 m2 zostanie na jeden dzień zajęta i zaaranżowana przez 250 młodych polskich projektantów. Stoiska zostaną zorganizowane w sektory; zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z docenionymi już, ale też z zupełnie premierowymi produktami z dziedzin: ekologia, food design, design dla dzieci, meble, szkło i ceramika, tekstylia, oświetlenie.


Główną misją targów jest promocja polskiego wzornictwa. WZORY służą spotkaniu; mają zniwelować dystans między projektantem a klientem, pokazać szerokie spectrum najbardziej wartościowych zjawisk w polskim wzornictwie, zachęcić do własnych poszukiwań.


Po raz pierwszy w historii WZORÓW jury złożone z wybitnych teoretyków i praktyków designu przyzna nagrody za „Wzorowy projekt” oraz „Wzorowe stoisko”.

Dzięki uprzejmości Galerii BWA Wrocław na WZORACH zostanie zaprezentowany „Przepis na mały dizajn”  projekt składający się z wystawy i publikacji, kuratorowany przez Magdalenę Kreis i Natalię Romaszkan – projektanci udostępnią swoje pomysły, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty. Podczas targów będzie można posłuchać również ciekawych wykładów skierowanych zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Nie zabraknie także warsztatów dla dzieci i dorosłych.

Swój udział w imprezie będą mieli również blogerzy wnętrzarscy, którzy przyznają specjalne wyróżnienie wybranemu wystawcy.


 www.wzorytargi.pl