pl | en

Upcyklingowe "Zrób to sam" na blogach – Love the Light

DIY (z ang.: Do It Yourself) to idea, która zyskuje coraz większą popularność i świetnie wpisuje się w temat upcyklingu.
Samodzielne wykonywanie różnego rodzaju przedmiotów użytkowych, chociażby tych do zaaranżowania własnej przestrzeni, stało się swego rodzaju modą.
Pełno jej na okołoartystycznych blogach, zwłaszcza tych dotyczących designu czy wystroju wnętrz. Ich Autorzy podpowiadają, jak niewielkim kosztem stworzyć „coś z niczego”, nadać rzeczom nowe funkcje i znaczenia i być przy tym bardziej eko.

Postanowiliśmy do współtworzenia kolejnego naszego cyklu zaprosić Blogerów właśnie. Pokazać Ich przykłady upcyklingowych realizacji.


Autorką pierwszej z nich jest Olga, która wspólnie ze swoją przyjaciółką Lindą prowadzi blog lovethelight.pl.
Któregoś popołudnia w Jej pracowni urodził się pomysł wykorzystania pustych skrzynek po winie, które, tak jak inne śmieci w tym artystycznym domu, żal było wyrzucić. Z połamanych kafli można przecież wyczarować piękną mozaikę na ścianie, a ze starych ubrań całą kolekcję poduszek.
Skrzynki po winie posłużyły za pudełka na akcesoria malarskie. Wystarczyło je tylko pospinać ze sobą klipsami biurowymi i pomalować
w designerskie wzory. Mała rzecz, a cieszy! I, jak śmieje się Olga, pomaga trochę okiełznać Jej twórczy bałagan.