pl | en

Pierwszy taki Salon na Śląsku

Pierwsze i najważniejsze Salony – wystawy  przedstawiające dorobek ówczesnych artystów – organizowano w Paryżu. Chcemy po trosze nawiązać do takiej formy prezentowania tego, co we współczesnej sztuce warte uwagi.
Przez dwa tygodnie maja w Katowicach będzie można zobaczyć, co w upcyklingowej trawie piszczy.   

 

Pokażemy twórczość, której nieobca jest troska o środowisko naturalne i dla której materiałem może być wszystko. Wystarczy tylko poszukać kreatywnych sposobów na wykorzystanie odpadów – do czego przede wszystkim chcemy zachęcić zarówno artystów, jak
i odbiorców.

Upcykling w takim rozumieniu ma być przede wszystkim świetną zabawą, sposobem na rozwijanie wyobraźni, poczucia smaku i na ciekawe spędzenie czasu wolnego. 

Przestrzeń miejska daje wręcz nieograniczone możliwości ludziom, którzy potrafią postrzegać rzeczy pozornie niepotrzebne w innym, nowym kontekście. Jako taka, wydaje się być więc doskonałą sceną dla upcyklingowych spektakli, które zaplanowaliśmy.

 

Od 7-20 maja w Rondzie Sztuki będzie miała miejsce wystawa, na której zaprezentujemy prace artystów tworzących zgodnie z ideą upcyklingu. Będzie to główne wydarzenie 1 Salonu ART.UPCYKLING.PL, ale nie jedyne.
Kinomanów zapraszamy na projekcje filmów o tematyce ekologicznej.
Wszyscy zainteresowani będą mieć szansę na udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których twórcy podzielą się swoimi doświadczeniami i pokażą, w jaki sposób nadawać rzeczom drugie życie. 

Mamy nadzieję, że Salon ART.UPCYKLING.PL znajdzie swoje stałe miejsce w festiwalowej przestrzeni naszego regionu.